Odlewnia dzwonów w Przemyślu Dzwony wykonywane od ponad 200 lat Napędy do dzwonów
Masz pytanie? Zadzwoń do nas +48 602 559 139, lub napisz do nas
zadaj pytanie

O firmie

200 lecie firmy
Galeria starych zdjęć
Genealogia
Historia firmy
Ojciec Święty
Masz pytanie?
chętnie na nie odpowiemy
tel: +48 602 559 139
email: dzwony@vp.pl

200 lecie firmy

20.12.2008 godz. 9.00
Uroczystość rozpoczęła się w Katedrze Przemyskiej  Mszą Św. koncelebrowaną, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik.  Uczestniczyli w niej wszyscy zaproszeni goście. Cech Rzemiosł Różnych w Przemyślu wystawił poczet sztandarowy.

W swojej homilii Ksiądz Arcybiskup poruszył temat – dzwon w liturgii Kościoła, oraz przedstawił historię Rodziny i Odlewni Dzwonów Felczyńskich
20.12.2008 godz. 10.30
Po zakończeniu Mszy św. wszyscy uczestnicy Obchodów przeszli do nowego Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Po powitaniu przez organizatorów w holu budynku, zajęli miejsca w sali audiowizualnej, gdzie rozpoczęła się cześć oficjalna.  Janusz Felczyński, spadkobierca ludwisarzy Rodziny Felczyńskich i współwłaściciel Odlewni Dzwonów, w krótkim przemówieniu przedstawił historię Firmy i Rodziny.

 

Następnie głos zabrali :

  • Pan Robert Choma – prezydent miasta Przemyśla, który podkreślił zasługi Rodziny Felczyńskich dla miasta i regionu
  • Pan  Andrzej Matusiewicz  - Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego omówił niektóre aspekty historyczne, szczególnie związane z szykanowaniem kolejnych właścicieli Odlewni przez władze komunistyczne.
  • Pan Janusz Bator Cechmistrz Cechu Rzemiosł Różnych w Przemyślu – przedstawił działalność Odlewni na rzecz Rzemiosła Polskiego. Poinformował także, że na wniosek Cechu Różnych Rzemiosł w Przemyślu, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej , pan Lech Kaczyński, odznaczył Janusza Felczyńskiego Złotym Krzyżem Zasługi.
  • Prof. Dr hab.  Stanisław Rzadkosz - w imieniu przedstawicieli AGH w Krakowie złożył całej Firmie, w szczególności panu Maciejowi Felczyńskiemu, współwłaścicielowi Odlewni,  którego był promotorem podczas studiów na Uczelni, oraz pani Walerii Felczyńskiej – seniorce Rodu  serdeczne podziękowania za kontynuowanie najpiękniejszych   tradycji odlewniczych.
  • Pan Marian Olbromski Dyrektor Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w Przemyślu – omówił działalność Firmy w dziedzinie zachowania i dokumentowania tradycji oraz zasługi w  utworzenia w Przemyślu   Muzeum Dzwonów i Fajek.
  • Przedstawiciele Organizacji Społecznych, w tym szczególnie Harcerstwa Rzeczypospolitej

Na zakończenie Janusz Felczyński złożył podziękowania wszystkim którzy przyczynili się przetrwania Firmy przez 200 lat  i zaprosił na wystawę  „Tradycje Ludwisarskie Rodziny Felczyńskich”, której kuratorem była pani dr Marta Trojanowska  - pracownik Muzeum w Przemyślu.

Lat doświadczenia
1
Wykonanych dzwonów
1
Zadowolononych klientów
1
Zaparszamy do kontaktu przez formularz
Jesli macie Państwo jakiekolwiek pytania, lub też potrzebujecie poznać cenę – pozostajemy do Państwa dyspozycji.
Prosimy o kontakt przy pomocy niniejszego formularza, lub też w sposób tradycyjny.
Wykonanie: DevilArt